Lesní mateřská škola Sovička - často kladené dotazy

Zobrazeno: 242

Od září 2020 plánujeme zahájit činnost Lesní mateřské školy Sovička jako další možnost alternativního předškolního vzdělávání. LMŠ bude organizována podle platné legislativy lesních mateřských škol. Podrobnosti v záložce Lesní školka  a nezapomeňte navštívit i Fotogalerii. Přečtěte si níže také odpovědi na nejčastěji kladené dotazy.

Budou děti docházet na obědy do školy? 
Ano. Děti budou docházet na obědy do školy. Je to zatím jediné možné řešení, které jsme schopni v tuto chvíli splnit a odpovídá požadavkům hygieny. Pro zavážení jídla do LMŠ bychom museli splnit přísné a finančně náročné podmínky, které bychom teď nestihli zajistit. Např. zřízení kuchyňky, kde by se dovážené jídlo dohřívalo a měřila se teplota, zajištění dalšího pracovníka, který by měl toto nestarosti apod. 
 
Nebude cesta pro děti dlouhá a co v případě špatného počasí?
Hygiena nám cestu schválila. V případě špatného počasí a nejen špatného počasí, ale například pokud paní učitelky uvidí, že jsou děti unavené, svezou se autobusem. Oběd bude naplánován tak, aby navazoval na linku autobusu. Dále plánujeme vycházkové dny, kdy děti dostanou jídlo na celý den a program bude bez cesty do školy. 
 
Kdy bude zápis do LMŠ?
Oficiální zápis do LMŠ proběhne ihned poté, jakmile bude LMŠ zapsána ve školském rejstříku. Prosíme všechny rodiče, kteří mají zájem o LMŠ, aby vyplnili formulář předběžného zájmu o LMŠ, který naleznete na webu školy. Předpokládaný termín zápisu 06/2020 – 07/2020. 
 
Bude možné dělit docházku MŠ a LMŠ?
Bohužel to možné není.
 
Bude možné si lesní školku prohlédnout?
Ano. V druhé polovině května plánujeme den otevřených dveří pro zájemce. Budou probíhat prohlídky v časových intervalech po celý den. Podrobnosti upřesníme.
 
Musí být děti v lesní školce očkované?
Ve veřejné státní lesní školce platí stejná pravidla jako v klasické státní MŠ. Tudíž ANO.
 
Je možné, aby se o jedno místo ve školce dělily 2 děti, kdy jedno bude navštěvovat školku např. 2  dny v týdnu, 2. dítě 3 dny?
Dlouho jsme zvažovali možnost maximálního využití kapacit školky i tímto způsobem, kdy se v jednom týdnu dělí o jedno místo 2 děti. Narazili jsme ale na problém požadavků hygieny, kdy „každé“ dítě musí mít svůj vlastní box, skříňku, kde má své osobní věci atd. Tzn. navýšení kapacit úložných boxů / věšáků / skříní a dalších kapacit v MŠ a LMŠ. V tuto chvíli se bohužel nevejdeme a v pevné školce stejně tak. V příštím roce plánujeme další úpravy v LMŠ. Teď jsme udělali maximum pro to, abychom mohli v září otevírat. Více dětí ani v případě dělení se nám do školek bohužel nevejde. 
 
Mám přihlašovat dítě do MŠ v rámci probíhajícího zápisu, když chci, aby chodilo do LMŠ?
Pokud chcete, aby Vaše dítě chodilo do MŠ, musíte se účastnit zápisu do MŠ. Pokud chcete, aby chodilo do LMŠ, pak se musíte účastnit zápisu do LMŠ, který bude probíhat dodatečně (viz výše). Pokud bude Vaše dítě přijato do MŠ, můžete se zároveň účastnit zápisu do LMŠ pod podmínkou, že se v případě přijetí do LMŠ zároveň vzdáváte místa v MŠ. Uvolněné místo v MŠ pak bude dodatečně obsazováno neúspěšnými uchazeči.