„DAR PRO MODROU PLANETU - 2. ROČNÍK VÝSTAVY - GALERIE „NA PLOTĚ“

Zobrazeno: 380
V minulém školním roce jsme se na naší škole rozhodli oslavit svátek planety Země, který naše modrá planeta slaví každoročně 22. dubna. Dohodli jsme se, že planetu Zemi obdarujeme naší kreativní činností, která může být v podobě obrázku, veršů, příběhu či dopisu. 
Každý z nás ví, jak nás umí potěšit dárek, milé slovo, úsměv, vřelý čin. Řekli jsme si, že bychom tuto radost rádi zprostředkovali i naší modré planetě, která nás hostí na svých bedrech a svým darem jí i poděkovali za její poklady, kterými nás obdarovává. Jsme jí za tyto dary vděčni. Nevíme, zdali naše kreativní práce vyváží vzácnost vody, vzduchu, potravy, krás přírody – fauny, flory a všeho dalšího co nám planeta Země zcela nezištně dává, ale věříme, že každá maličkost provedená z lásky potěší, a že tedy potěší i naše tvorba utvořená s čistým láskyplným záměrem udělat radost a vyjádřit vděk.  :o) 
Zobrazit podrobnosti

Poděkování - testování

Zobrazeno: 166
Děkuji všem účastníkům včerejšího prvního testování dětí a žáků naší školy a školky. Všechni byli moc šikovní.
Testování proběhlo v klidné atmosféře. Jednalo se o organizačně i logisticky náročnou akci. Testovali jsme zhruba 86 dětí. Po testování se děti/žáci i učitelé pustili do dlouho očekávané prezenční výuky. Jsme rádi, že alespoň část dětí mohla nastoupit do školy a školky. Moc jsme se na ně těšili.
                                                                                       Lucie Dražilová
 

Provoz škol a školských zařízení od 12. dubna 2021 do odvolání

Zobrazeno: 280

Vláda ČR dne 6. 4. 2021 schválila návrat dětí v povinném předškolním vzdělávání a žáků 1. stupně do škol od 12. 4. 2021 do odvolání. 

Mateřská škola
Obnovení prezenčního povinného předškolního vzdělávání ve skupinách o max. 15 dětech za dodržení režimových opatření.
 
Základní škola
Žáci se budou vracet v rotační formě. Třídy se budou střídat po týdnech. Na základě výše uvedeného bude rotační výuka v naší škole probíhat následovně:
  • lichý týden (12. -16. 4.): prezenčně 1. třída, 3. třída, 5. třída,   distančně 2. třída, 4. třída
  • sudý týden (19. - 23. 4.): prezenčně 2. třída, 4. třída,   distančně 1. třída, 3. třída, 5. třída
Podmínkou účasti v prezenční výuce je antigenní testování ve škole a školce a rouška u žáků ZŠ po celou dobu výuky.
Zobrazit podrobnosti

Prodloužení dosavadního režimu ZŠ, a LMŠ do 11.4.2021

Zobrazeno: 170
Vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci vláda ČR přijala krizové opatření, kterým prodloužila účinnost předchozího krizového opatření č. 200 ze dne 26. února 2021 (dostupné na webových stránkách MŠMT). Do 11. dubna se tedy prodlužuje dosavadní stav a pokračuje v dosavadním režimu.
 

Rozlučme se se zimou a přivítejme jaro.

Zobrazeno: 288

Děti, máte rády lidové zvyky a tradice? 

Blíží se nám Loučení se zimou, které letos vychází na neděli 21. 3., a také Velikonoce (Velký pátek je 2. dubna, Velikonoční neděle připadá na 4. dubna, Velikonoční pondělí oslavíme 5. dubna).
Zobrazit podrobnosti

Posíláme radost k Velikonocům - mezigenerační projekt - do 29.3.2021

Zobrazeno: 258
Milé děti,
napadlo nás, že vaše výrobky v rámci výtvarné a pracovní činnosti s velikonoční tématikou pošleme sestřičkám a pacientům pro radost. Můžete určitě vyrábět i nad rámec školních úkolů, pokud vás to bude bavit. 
Vaše výrobky, kterými byste rádi udělaly radost, prosím donést do boxů na vratech školy do 29.3.2021. Paní učitelka Lejla Aganjová vaše výrobky doručí a dá nám vědět jakou radost udělají.
 
V Teams je založený kanál „posíláme radost“ , kde jsou nasdílené různé návody a nápady pro vaši inspiraci, ale fantazii se meze nekladou :-)
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Jarní prázdniny

Zobrazeno: 146

V období od 8. 3. do 12. 3. 2021 jsou stanoveny jarní prázdniny. V těchto dnech distanční výuka neprobíhá. Doporučujeme všem našim žákům, aby si v těchto dnech dopřáli "digitální půst" a věnovali se – pokud možno – odpočinkovým a pohybovým činnostem.

Omezení provozu mateřských a základních škol s účinností od 27. února do 21. března 2021

Zobrazeno: 234
Vážení rodiče,
Vláda se na svém jednání dne 26. února 2021 usnesla na přijetí krizového opatření, které omezuje s účinností od 27. února do 21. března 2021 provoz mateřských a základních škol.
Vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci přijala vláda krizové opatření, kterým se nad rámec dosavadních opatření zakazuje osobní přítomnost pro děti v MŠ a žáky 1. a 2. tříd v ZŠ.
Zobrazit podrobnosti

Dětské čtení na pomoc s obavami z 'Koroňáka'

Zobrazeno: 226
Vážení rodiče, milé děti,
je jasné, že nejen dospělí, ale i děti mají obavy z 'Koroňáka' a proto týmy odborníků a tvůrců připravily i čtení, které by dětem mohlo s jejich obavami pomoci. Neváhejte se do všech nakouknout v následujících odkazech.
 
Kniha 'Můj Hrdina jsi ty - Jak mohou děti bojovat s COVID-19'  - projekt pracovní skupiny Inter-Agency Standing Committee

Výsledky hlasování o masopustních maskách

Zobrazeno: 376
Masopustní rej v naší škole a školce, který proběhl za všech hygienických opatření 16.2.2021, se náramně povedl!
Všem dětem, které si připravily masky gratulujeme a děkujeme jim i rodičům za přípravu.
A přestože stále platí, že není důležité vyhrát, ale zůčastnit se, a tedy gratulace patří úplně všem, přinášíme výsledky hlasovaní dětí o maskách napříč celou školou a školkou.
 
Fotografie si můžete prohlédnout v jednotlivých fotogaleriích a oblíbené masky si vyhledat:
 
Zobrazit podrobnosti

Zápis do Základní školy Husinec-Řež 19. 4. 21. 4. 2021

Zobrazeno: 335
Milí rodiče budoucích prvňáčků,
zápis do 1. tříd proběhne letos ve dnech 19. 4. – 21. 4. 2021 osobním setkáním dítěte, zákonného zástupce a pedagoga ZŠ. Moc se těšíme na všechny budoucí prvňáčky. Veškeré informace Vám rádi zodpovíme na tel. 607 079 709, 776 882 373 nebo na e-mailu: reditel@husinecrez.cz.
Potřebné dokumenty naleznete v záložce Škola/Dokumenty
Průběžně budeme přinášet jakékoli informace, které by měly výrazně omezit nebo změnit způsob zápisu. 
 
Prosíme o rezervaci termínu na níže uvedém odkazu. Zápis bude probíhat ve  dvou učebnách za dodržení protiepidemických opatření. U zápisu je nutné předložit rodný list dítěte, občanský průkaz rodiče, v případě odkladu nástupu školní docházky také zprávu z PPP.
 
Zobrazit podrobnosti

Slovo ředitelky

Zobrazeno: 208
Vážení rodiče, milí žáci, kolegové,
i v dalších dnech bude probíhat výuka jako doposud. Pro prezenční výuku 1. a 2. ročníku platí striktní dodržování již nastavených provozně hygienických pravidel 3R z minulého období, dodržování příchodů do školy, pobyt na školní zahradě, časové rozvržení obědů. Školní družina pro 1. a 2. třídu 11. 40 – 17. 00 hodin, v pátek do 16. 30 hodin. Pro distanční výuku platí stále stejné podmínky a rozvrhy.
Zobrazit podrobnosti

Posíláme radost - mezigenerační projekt

Zobrazeno: 252
Posíláme radost
Před Vánoci se žáci ze ZŠ a MŠ Husinec-Řež společně zapojili do mezigeneračního projektu „Posíláme radost“. Tento projekt si kladl za cíl potěšit v této nelehké době izolované seniory a to zejména v léčebnách dlouhodobě nemocných a také v domovech seniorů. 
Zobrazit podrobnosti

Výuka žáků od 4. 1. 2021

Zobrazeno: 312
Na základě usnesení Vlády ČR pod č. 1377 je s platností od 4. 1. 2021 je povolena pouze osobní přítomnost žákům 1. a 2. ročníku základních škol.
 
Pro ostatní žáky je povinné vzdělávání distančním způsobem (tj. pro žáky 3. – 5. ročníku).
 
Jsou umožněny prezenční individuální konzultace ve škole (vždy pouze jeden žák a jeden pedagogický pracovník), u kterých může být přítomen zákonný zástupce žáka. 
 
Organizace prezenční výuky 1. a 2. třída
  • *  Prezenční výuka probíhá v homogenních skupinách (kolektivy jednotlivých tříd se neslučují, ani jinak neprolínají).
  • *  Příchod, odchod a pohyb žáků ve škole je organizován dle pokynů vedení školy.
  •                Žáci přichází do školy v době 7,45 - 8,15 hodin 
  •                           1. A  8. 00 – 8. 15 hodin
  •                           2. A  7. 45 – 8. 00 hodin
  • *  Žáci a zaměstnanci školy (i další osoby pohybující se ve škole) mají povinnost nosit roušky po celou dobu pobytu ve škole. Žákům na dopoledne doporučujeme alespoň dvě roušky, do školní družiny další dvě.
Zobrazit podrobnosti

Vánoční přání

Zobrazeno: 289
Vážení rodiče, milí žáci, kolegyně i kolegové,

vánoční prázdniny letos začínají již v pondělí 21. 12. 2020. Přeji všem žákům, dětem, rodičům i zaměstnancům školy klidné prožití Vánoc a do nového roku 2021 mnoho lepších časů, zdraví, klid a radost ze života.

Lucie Dražilová

 
 
 

Advent

Zobrazeno: 336

Přejeme všem příjemné prožití Adventního času a děkujeme Zahradnictví Flos za krásný vánoční stromeček a panu Kristovi za instalaci vánočního osvětlení na budově jídelny!

Provoz školy od 18.11.2020

Zobrazeno: 332
Na základě rozhodnutí Vlády ČR je s platností od 18. 11. 2020 je povolena osobní přítomnost  žáků 1. a 2. ročníků základních škol. Pro tyto žáky se tedy obnovuje povinná prezenční výuka.
 
Pro ostatní žáky pokračuje povinné vzdělávání  distančním způsobem - tedy pro žáky 3. – 5. ročníku. Pro žáky 3.- 5. ročníku jsou umožněny prezenční individuální konzultace ve škole (vždy pouze jeden žák a jeden pedagogický pracovník), u kterých může být přítomen zákonný zástupce žáka. O organizaci konzultací rozhoduje ředitelka školy s ohledem na vzdělávací potřeby žáka.
 
Organizace prezenční výuky:
Prezenční výuka probíhá v homogenních skupinách (kolektivy jednotlivých tříd se neslučují, ani jinak neprolínají). 
Příchod a pohyb žáků ve škole je organizován dle pokynů vedení školy. 
1. A – 8. 00 – 8. 15 hodin
2. A – 7. 45 – 8. 00 hodin 
Žáci a zaměstnanci školy (i další osoby pohybující se ve škole) mají povinnost nosit roušky po celou dobu pobytu ve škole.
Dále je zakázán zpěv a sportovní činnosti. Je možné realizovat vzdělávací činnosti ve venkovních prostorách i mimo areál školy při dodržení hygienických a protiepidemických opatření.
Zobrazit podrobnosti

Péče o děti zaměstnanců IZS a dalších dle nařízení vlády

Zobrazeno: 315
POSTUP PRO UMÍSTĚNÍ DĚTÍ dle NV
Rodiče, jejichž výčet profesí je uveden v nařízení vlády, resp. Nařízení hejtmanky Středočeského kraje (viz níže), zadají požadavek přes svého zaměstnavatele, který zašle žádost o umístění dětí. Následné umístění dětí administruje Odbor školství Krajského úřadu Středočeského kraje (konkrétně Mgr. Blanka Ludačková, ludackovab@kr-s.cz ; 702 147 703) ve spolupráci s určenými školami.
Zobrazit podrobnosti

Aktuální informace k 30.10.2020

Zobrazeno: 364
Vážení rodiče, milí žáci a kolegové,
návrat do škol je zatím nejistý, situace se vyvíjí na základě aktuální epidemiologické situace. Máme za sebou téměř dva týdny výuky na dálku. Možná jsme všichni doufali, že je to jen na krátkou dobu. I když teď ještě nikdo neví, jak konkrétně budou školy v nejbližší době fungovat, předpokládám, že i po podzimních prázdninách nebude výuka probíhat v běžné prezenční formě.
Chtěla bych všem poděkovat za to, jak se účastníte distanční výuky. Podpora rodičů je skvělá a všichni víme, že bez ní to nejde. Účast žáků je téměř stoprocentní. Distanční  a online výuka nikdy nenahradí klasickou prezenční výuku, ale věřte, že se snažíme dělat vše tak, aby rozdíly byly co možná nejmenší.
Doba, kterou prožíváme je opravdu náročná. Informace o vývoji onemocnění a o tom, co je doporučeno dělat či nedělat, získáváme ze všech stran. Je často velmi náročné se v tom vyznat.
Dovoluji si shrnout některé důležité informace.
Zobrazit podrobnosti

Ošetřovné

Zobrazeno: 390

Krizové ošetřovné na podzim 2020

8. 10. 2020 schválila Vláda ČR Návrh zákona o úpravách poskytování ošetřovného v souvislosti s mimořádnými opatřeními při epidemii, a o změně zákona č. 187/2006 Sb., o nemocenském pojištění, ve znění pozdějších předpisů. Pokud návrh v této podobě projde schvalovacím procesem v Poslanecké sněmovně, Senátu a podpisem prezidenta, budou změny následující:

Zobrazit podrobnosti

Informace k uzavření školy od 14. 10. 2020

Zobrazeno: 345
Vážení rodiče,
na základě vládního nařízení je osobní přítomnost žáků v ZŠ od 14. 10. 2020 zakázána. Celá základní škola přechází tímto dnem na distanční výuku, školní družina bude mimo provoz. Distanční výuka je pro žáky povinná. Žáci, kteří zůstanou "offline", si budou moci materiály k výuce vyzvednout ve schránce dané třídy na vratech školy.