Podrobnosti k provozu od 25.5.2020 do 26.6.2020

Zobrazeno: 183

Vážení rodiče,
na základě Usnesení vlády České republiky ze dne 30. dubna 2020 č. 491, o přijetí krizového opatření, bylo umožněno žákům základní školy 1. stupně osobní účast ve škole při prezenční výuce, která musí splňovat vládou stanovená pravidla.

Zobrazit podrobnosti

Informace k zápisu do 1. třídy školní rok 2020/2021

Zobrazeno: 77
Vážení rodiče,
s ohledem na stávající situaci byl zápis do první třídy organizován v měsíci dubnu bez přítomnosti dětí a s minimálním osobním kontaktem dle nařízení vlády. Nahlédnutí do spisu bude možné dne 4. května 2020 13.00 – 15.00 hodin v ředitelně školy nebo po telefonické dohodě s ředitelkou školy. Výsledky zápisu jsou dostupné na webových stránkách www.husinecrez.cz na Úřední desce pod přiděleným registračním číslem od 6. května 2020.
 

Od 26.3. spouštíme distanční výuku v MS Teams

Zobrazeno: 167

Vážení rodiče,
pro distanční výuku žáků zprovoznila škola komunikační systém založený na aplikaci Microsoft Teams. Aplikace MS Teams je šířena zdarma pro všechny dostupné operační systémy (Windows, Linux, Mac OS). Aplikaci lze rovněž nainstalovat na mobilní telefony a tablety. Stažení aplikace je možné z tohoto odkazu: https://products.office.com/cs-cz/microsoft-teams/download-app nebo přímo z dostupných online obchodů Microsoft Store, App Store a Google Play. Aplikaci MS Teams lze rovněž spustit přímo z webových prohlížečů Google Chrome nebo Microsoft Edge na do webové adrese https://teams.microsoft.com.

Doporučujeme shlédnout odkaz: https://www.youtube.com/watch?v=suIwA2dvxD4

Zobrazit podrobnosti

Zápis do 1. ročníku bez dětí změna organizace k 18. 3. 2020

Zobrazeno: 302
Vážení rodiče budoucích prvňáčků,
vzhledem k současné situaci vešlo v platnost dne 18. 3. 2020 opatření MŠMT k organizaci zápisů k povinné školní docházce do základních škol všech zřizovatelů pro školní rok 2020/2021. Zápisy k povinné školní docházce proběhnou v souladu s právními předpisy,
bez přítomnosti dětí ve škole.
Příjem žádostí o přijetí k povinné školní docházce proběhne na Základní škole a mateřské škole Husinec-Řež, Ke Škole 17 následujícím způsobem:
Zobrazit podrobnosti

Mimořádné opatření - uzavření základních středních a vysokých škol od 11.3.2020

Zobrazeno: 160
Vážení rodiče,
z důvodu mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví je s účinností od 11. března 2020 uzavřen veškerý provoz základní školy (výuka, školní jídelna, kroužky v ZŠ, družina) do odvolání. Obědy ve školní jídelně jsou hromadně odhlášeny.
O dalším postupu a vývoji budete informováni prostřednictvím webu školy a emailu.
 
Mgr. Bc. Lucie Dražilová
 

Koronavir COVID-19

Zobrazeno: 137
Od 7. 3. 00,00 hod. platí nové opatření POVINNÉ čtrnáctidenní PREVENTIVNÍ KARANTÉNY, všem, kteří se vrací z území celé Itálie nebo z jiných přímo zasažených oblastí. Toto opatření NEPLATÍ zpětně - týká se jen nově příchozím z těchto lokalit, u
příchozích v průběhu tohoto a minulého týdne platí preventivní doporučení domácí karantény a telefonické konzultace s lékařem.

Aktuálně také platí doporučení vlády ČR necestovat na území Itálie.
 
Žádáme všechny rodiče, žáky a zaměstnance školy o zodpovědný přístup a dodržování všech nových i původních pravidel,

děkujeme za spolupráci.

Informace k prevenci před koronavirem

Zobrazeno: 133
Vážení rodiče,
 
v souvislosti se šířením virového onemocnění způsobeného novým typem koronaviru (Covid – 19) se na Vás obracím s informacemi, jak snížit možnost přenosu infekčního agens a omezení výskytu onemocnění:
 
1.       základní prevencí této infekční nemoci je dodržování základních hygienických návyků, tedy hygieny rukou, etikety kýchání, nezdržování se v prostorech s velkým počtem osob, pestrá strava a dostatečný přísun vitamínů,
 
2.       v případě, že se děti nebo žáci naší školy vrací po jarních prázdninách z lyžování v horských oblastech Itálie z oblasti Benátska a Lombardie, ať ihned po návratu kontaktují územní pracoviště Krajské hygienické stanice Středočeského kraje podle místa bydliště.

Leták - hygiena rukou 

 

Masopustní průvod 25.2.2020 jsme si užili

Zobrazeno: 188

V úterý 25. 2. prošel obcí tradiční masopustní průvod ZŠ a MŠ Husinec-Řež. Letošního průvodu se zúčastnily všechny děti ze základní a mateřské školy. Děti i paní učitelky nenechaly nic náhodě a připravily si krásné masky, ve kterých leckdy nebyly k poznání. Průvod byl doprovázen hudebníky s kytarou a houslemi. Masopustní veselice byla podpořena paní starostkou a ÚJV, kde děti dostaly koblihy, donuty a koláčky. Děkujeme za občerstvení  a  skvělou náladu, která průvodem panovala.

Zobrazit podrobnosti

Procházka 5.třídy 20.2.2020

Zobrazeno: 124

Ve čtvrtek 20. 2. 2020 jsme se vydali s 5. třídou na procházku okolím. Paní učitelka třídní se musí starat o nemocnou dceru a tak místo celodenního sezení v lavicích se suplující učitelkou jsme vyrazili do Husince, kde bylo vidět, jak je stále potřeba každý čtverečný metr nezastavěné a správně obdělávané půdy. Výletu předcházela debata, při které žáci přemýšleli, co pro ně znamená slovo PRÁCE a jak se význam tohoto slova v čase změnil.
Třídní paní učitelce přejeme hodně sil a zdraví celé její rodině.
                                                                                                        5. třída a Magda Frýbortová

Eko pracovní výchova

Zobrazeno: 160

Žáci 4.A se přidali k vlně za “odigelitování” planety výrobou voskovaných ubrousků na potraviny. Těmito trvanlivými ubrousky lze nahradit spoustu plastových sáčků na svačiny, mohou sloužit pro uložení potravin v lednici a nebo třeba k pokrytí misky s pomazánkou, namísto potravinové folie. Děti bavila možnost udělat si na ubrousky vlastní design, tavení a vůně včelího vosku a také to, že pomohou dobré věci. Prohlédněte si fotografie v naší fotogalerii:

20200124_Eko pracovní výchova ve 4.třídě

Masopustní průvod 25.2.2020

Zobrazeno: 187

Letošní školní masopustí průvod vyjde ze školní zahrady přibližně v 9:30 hod a půjde požádat paní starostku o povolení masopustního veselí na obecní úřad. Dále bude pokračovat k obveselení před ÚJV a poté vrátí se do školy.

Zobrazit podrobnosti

Volnočasové aktivity ve II.pololetí 2019/20

Zobrazeno: 205
Vážení rodiče a žáci,

blíží se konec 1. pololetí a ve volnočasových aktivitách je třeba myslet na pololetí 2. Aktivity budou pokračovat ve stejném rozsahu jako v prvním pololetí.

Pozor ! Pro některé z aktivitách vychází do 5. 6. 2020, kdy je ukončení aktivit, jiný počet lekcí než v prvním pololetí a tomu je také přizpůsobena cena jednotlivých aktivit. (viz Přehled volnočasových aktivit 2019/2020_II. pololetí)

Zobrazit podrobnosti

Dnes učí rodiče - poděkování

Zobrazeno: 158

Ve čtvrtek 16. 1. 2020  se ve škole konal projekt "Dnes učí rodiče".  Hlavní cíl této aktivity byl jasný. Chceme žákům ukázat, že znalosti a dovednosti získané ve škole budou potřebovat v každodenním životě. Snažíme se tím podpořit jejich pozitivní vztah k výuce a také ještě více prohloubit spolupráci mezi rodiči a školou. Rodiče si tak mohli vyzkoušet roli učitele. 
Z pohledu učitelů bylo velmi zajímavé nahlédnout na to, jak si rodiče představují výuku svých dětí nebo jak by chtěli, aby výuka probíhala. Budeme se těšit na příští takový den, pokud bude zájem z řad rodičů, děti se určitě těší - byly na své rodiče pyšné. Moc děkujeme všem rodičům za ochotu i za odvahu. Podívejte se do naší fotogalerie: 20200116_Dnes učí rodiče

Psaní je hra-projekt autorského psaní

Zobrazeno: 201

V únoru odstartujeme ve škole nový projekt autorského psaní pro děti. Projekt by měl podpořit rozvoj slovní zásoby a vyjadřovacích schopností u dětí, vzbudit zájem o vlastní literární tvorbu, rozvinout kreativitu a představivost, ukázat dětem pravidla vyprávění. V neposlední řadě bychom chtěli podpořit také čtení a čtenářskou gramotnost. 

Zobrazit podrobnosti

Vánoce

Zobrazeno: 242

Vážení rodiče, děti, žáci a přátelé školy,

přeji Vám krásné a klidné prožití Vánoc plných příjemných společných zážitků v kruhu svých nejbližších.  Otevřete svá srdce všem nádherným vjemům, které nám Vánoce přinášejí. V nadcházejícím novém roce Vám přeji, abyste nikdy nemuseli mít strach otevřít svá srdce, abyste dokázali vnímat všechnu tu krásu, kterou nám život přináší, která je v nás všech a všude kolem nás. Hodně štěstí, zdraví a spokojenosti.

                                                                                                        Lucie Dražilová

Děkujeme Spolku rodičů a přátel školy za spolupráci, velikou podporu a dárečky, které dětem nachystali. Moc si vaší práce vážíme.

Zobrazit podrobnosti

Školní noviny 2. nejlepší v celé ČR

Zobrazeno: 251

S obrovskou hrdostí a pokorou oznamujeme všem svým příznivcům, že Školní noviny byly ve své kategorii vyhlášeny 2. nejlepší v celé ČR. Po úspěchu v červnovém krajském kole jsme tedy zabodovali i v listopadovém celostátním finále.

Zobrazit podrobnosti

Vánoční dílny ve škole

Zobrazeno: 291

Dovolujeme si Vás pozvat na naše Vánoční dílny ve škole, které se konají 3. 12. 2019 od 16.00 hodin v celé budově školy.
Abychom mohli dílny připravit, bude zkrácen provoz družiny nejdéle do 15:45 hod a také se tento den nebudou konat školní volnočasové aktivity.
Prosíme Vás o včasné převzetí dětí a těšíme se na hojnou účast, jako v loňském školním roce.

Zobrazit podrobnosti

Darujte vánoční krabici dětem z Charity Příbram

Zobrazeno: 295

Sbírka  proběhne od 15.11.2019 – 10.12.2019 v ZŠ Husinec a na OÚ Husinec.
Tato předvánoční akce má za cíl potěšit děti z chudších rodin při aktivizačním centru Charita Příbram. Radost tak dětem udělají zase děti, jimž dospělí pomohou připravit jejich dárkovou krabici. Tu společně naplní dárky k Vánocům.

Zobrazit podrobnosti

Drakiáda 2019

Zobrazeno: 358

Vědecký kroužek Spolku přátel ZŠ a MŠ Husinec-Řež pořádá 2.ročník leteckého odpoledne 12.10.2019 od 14:30 na polích u Červené skály

Vymalovali jsme si školu - projektový den s TwinArt

Zobrazeno: 683

Malování dětí ve škole a školce probíhalo v týdnu od 16.9. – 20.9. 2019. Děti byly nadšené, výtvarníci z TwinArt šikovní a výsledek můžete posoudit sami, pusťe si jejich video viz odkaz pod fotogalerií, koukněte na naše fotky a nebo se rozhlédněte při vyzvedávání dětí po chodbách.

Zobrazit podrobnosti

Školní noviny - Pepíkův časopis pomáhá

Zobrazeno: 418

Pokud jste si na Zahradní slavnosti koupili Pepíkův časopis, rozhodli jste se, kterou organizaci z prodeje podpoříte. A jistě vás zajímá, kolik se nakonec utržilo a kam peníze putovaly.
Aneta, Karolína a Emma prodaly celý náklad 60 kusů!
Na deštné pralesy prostřednictvím Spolku „Prales dětem“ putovalo z prodeje 1650,- Kč díky Karolíně, na projekt nadace Unicef „Nezávadná voda“ putovala částka 900,- Kč díky Emmě a naše škola obdržela částku 1210,- Kč díky Anetě.
Děkujeme také sponzorům tisku - obci Husinec - Řež, Spolku přátel ZŠ a MŠ a eFotokniha, kteří tisk společně plně zaplatili.

Zobrazit podrobnosti

Zkuste si práci v knihovně

Zobrazeno: 352
Nyní máte možnost dozvědět se více o práci knihovníka a knihovnice
Přijďte na brigádu a třeba si i něco přečíst každý čtvrtek od 16 do 18 hod.
Hledáme vždy 2 děti ze druhé a vyšší třídy.
Na každý termín se vždy hlaste u Jany Münzbergerové. Tel. 737 646 181, mail: jana.munzbergerova@seznam.cz
Děti přichází a odchází samostatně, nebo v doprovodu rodičů.
Zobrazit podrobnosti

Školní noviny v novém školním roce

Zobrazeno: 370

Vážení žáci, rodiče a ostatní příznivci školních novin,
tvůrci školních novin už pilně pracují. Na září mají vyhlášenou soutěž o obrázky a fotografie na téma "Můj prázdninový zážitek". Stále můžete nosit či posílat buď osobně, nebo na adresu redakce@husinecrez.cz. Uzávěrka příspěvků na září: 20.9.2019
Rádi ale zveřejní jakékoli příspěvky dětí, které pro Školní noviny vytvoří.

Zobrazit podrobnosti

Organizace prvního školního týdne 2. 9. 2019 - 6. 9. 2019

Zobrazeno: 348
Pondělí 2. 9.
Slavností přivítání prvňáčků, kteří se shromáždí před budovou školy v 8.00 hodin.
Žáci 2. – 5. třídy půjdou rovnou do svých kmenových tříd.
Vyučování 1. školní den probíhá ve všech třídách do 8.45 hodin. 

Školní družina zajišťuje svou činnost od prvního školního dne a navazuje plynule na vyučování.
2. 9. je provoz družiny zkrácen do 15.00 hodin.

Úterý 3. 9.
Prvňáčci mají vyučování do 9.40 hodin.
2. a 3. třída končí vyučování v 11.50 hodin.
4. a 5. třída končí vyučování v 12.20 hodin.

Přerušení dodávky elektřiny, školní jídelna mimo provoz, jídlo na celý úterní pobyt ve škole a školce zajistí rodiče.
 
Středa 4. 9.
Prvňáčci mají vyučování do 9.40 hodin.
2. a 3. třída končí vyučování v 11.50 hodin.
4. a 5. třída končí vyučování v 12.20 hodin.

Čtvrtek 5. 9.
Prvňáčci mají vyučování do 10.45 hodin.
Ostatní třídy dle rozvrhu.

Pátek 6. 9.
Prvňáčci mají vyučování do 10.45 hodin.
Ostatní třídy dle rozvrhu.

Přerušení dodávky elektřiny 3.9.2019

Zobrazeno: 387

Na základě oznámení ČEZ bude v úterý 3. 9. přerušena dodávka elektřiny od 9.30 – 13.00 hodin. Z uvedených důvodů nebude školní jídelna v provozu. Prosíme rodiče o vybavení dětí a žáků jídlem na celý pobyt ve škole i školce.

Slovo k začátku nového školního roku

Zobrazeno: 607
Vážení a milí rodiče, děti, žáci, přátelé školy,
s blížícím se koncem prázdnin mně dovolte Vás všechny srdečně přivítat do nového školního roku. Ten minulý byl ve znamení mnoha inovací a zlepšení, díky kterým držíme krok s dobou. Hledáme smysluplné podněty, které z naší školy činí místo zanechávající nesmazatelnou, příjemnou stopu ve všech, kteří k nám zavítají.
Nová životní etapa začíná našim prvňáčkům. Ve škole se na ně těší nejen pedagogický sbor, ale také starší spolužáci. Všichni jsme připraveni jim pomoci a přejeme jim hodně úspěchů ve školní práci i spoustu nových kamarádů. Rodičům prvňáčků přejeme hodně trpělivosti a pochopení zejména v okamžicích, kdy dětem nepůjde vše hned napoprvé. Významný je tento školní rok i pro páťáky, kteří se na jeho konci s naší školou rozloučí. Věřím, že svým přístupem k učení v jednotlivých předmětech získají pevné základy, na nichž budou moci budovat svoji úspěšnou budoucnost v jiné škole.
Zobrazit podrobnosti

Vymaluj si svoji školu

Zobrazeno: 551

S blížícím se termínem začátku nového školního roku přicházíme s projektem „Vymaluj si svoji školu.“ Projekt plánujeme ve dvou etapách.

První proběhne  v týdnu od 16.9. – 20.9. 2019, kdy budou naše děti  společně s profesionálními nadšenci skupiny TwinArt zdobit vnitřní prostory školy a školky nástěnnými malbami.

A protože chceme vytvářet prostředí, kde nám všem bude dobře, vyhlašujeme další část projektu, tj. společná výmalba zdi před budovou školy. Oslovujeme tímto všechny děti, žáky a rodiče, kteří mají chuť se zapojit do spoluvytváření prostředí školy a školky, nechť vytvoří návrhy obrázků. Návrhy odevzdávejte v ředitelně školy v průběhu celého září. V pondělí 30.9. uskutečníme v jídelně školy výstavku návrhů. Odborná porota vybere nejlepší návrhy, které pak společně namalujeme na zeď. Návrhy odevzdávejte na čtvrtce ve formátu A4, popřípadě A3. Technika volná.    Pedagogický sbor ZŠ a MŠ Husinec – Řež

Dotisk Pepíkova speciálu

Zobrazeno: 586

Pepíkův časopis - speciál 5. třídy je zcela vyprodaný.

Kdo jste nestihli koupit na zahradní slavnosti, můžete si ho doobjednat do neděle 23.6. na mailu redakce@husinecrez.cz

Komiks v obecní knihovně 28.6.

Zobrazeno: 599

Po vysvědčení do knihovny na KOMIKS!
Knihovna na OÚ Husinec - Řež zve všechny školáky v pátek 28.6. od 16h na povídání a praktickou dílnu o komiksu.
Na všechny, kdo přinesou vysvědčení, čeká překvapení.

Plakát po rozkliknutí článku.

Poděkování rodičům za brigádu na školní zahradě

Zobrazeno: 572

Rádi bychom tímto poděkovali všem rodičům, kteří si udělali ve středu 12.6. odpoledne čas a odvedli spoustu práce na školní zahradě, zatímco děti byly na školách v přírodě. Nepíšeme seznam rodičů ani výčet všech prací, které byly vykonány, protože obojího bylo dost. Díky moc všem !!!

Třídní schůzka pro rodiče budoucích prvňáčků

Zobrazeno: 508

Vážení rodiče,

máme radost, že jste si vybrali naši školu. Aby byl vstup Vašich dětí k nám do školy co nejradostnější, zveme Vás na první informační třídní schůzku s paní učitelkou a ředitelkou školy. Schůzka se bude konat 5. 6. 2019 od 17.30 hodin v učebně 4. třídy, v prvním patře školy.

                                                                   Lucie Dražilová

 

Zobrazit podrobnosti

Pěšky nebo na kole - průběh projektu

Zobrazeno: 487
Počátkem dubna úspěšně odstartoval projekt pořádaný obcí Husinec - Řež   Pěšky nebo na kole šlapu si to ku škole.
 

Projekt je zaměřený na samostatnost dětí a vnímání bezpečnosti v obci. Škola vidí tuto akci jako smysluplnou a velice úspěšnou. V základní škole se zvýšil počet dětí, které se do školy pravidelně dopravují pěšky. Zvyšuje se tím nejen samostatnost, pocit bezpečí, ale i důležitost prevence dětské obezity. Cesta do školy se tak stává příjemná a zábavná.

Zobrazit podrobnosti

Velikonoční dílny

Zobrazeno: 543

S blížícími se Velikonocemi se i ve škole tvořilo a vyrábělo. V úterý 16. 4. 2019 proběhl  v naší škole další projektový den. Tentokrát se týkal svátků jara – Velikonoc. Už od rána se tvořilo, zdobilo a vyrábělo. Děti si na jednotlivých stanovištích, které si pro ně připravily paní učitelky, vyzkoušely různé aktivity, vyrobily si slepičku nebo kohoutka, ovečku, věneček či jarní květinu. Děti se také seznámily se Zeleným čtvrtkem, Velkým pátkem
a beránkem, Bílou sobotou a zajíčkem, Velikonoční nedělí  a pomlázkou, Velikonočním pondělím a pečivem. Celé dopoledne uteklo velmi rychle, a jak jsme si ho užili, můžete vidět ve fotogalerii.

Přejeme všem krásné Velikonoce!

Den otevřených dveří v

Zobrazeno: 530

V úterý 19.3.2019 proběhl na naší škole Den otevřených dveří. Škola byla otevřena nejen rodičům, široké veřejnosti, ale i dětem - budoucím prvňáčkům. Průvodcovské role se velice zdatně zhostili žáci 5. třídy. Většina návštěvníků navštívila některou z vyučovacích hodin ve kmenových třídách. Děkujeme všem za milou návštěvu.

Mobilní dopravní hřiště

Zobrazeno: 355

Ve čtvrtek 28. března se na naší škole uskutečnila bezpečnostní akce „Mobilní dopravní hřiště“. Výukový program byl připraven pro děti a žáky ZŠ i MŠ. Děti se zábavnou formou učily základní pravidla silničního provozu, poznávaly dopravní značky a jezdily na elektrických autíčkách nebo čtyřkolkách po vyznačených pozemních komunikacích. Na okamžik se také z dětí stali příslušníci Policie ČR. Program byl pro děti velmi přínosný.

 

 

Ředitelské volno na dny 9. 5. a 10. 5. 2019

Zobrazeno: 535
Ředitelství Základní školy a mateřské školy Husinec-Řež vyhlašuje v souladu   s ustanovením § 24 odst. 2 zákona 561/2004 Sb. (Školský zákon), ve znění pozdějších předpisů z provozních a organizačních důvodů ředitelské volno na dny 9. 5. a 10. 5. 2019. Bude přerušen provoz školy i školní družiny. 
Zobrazit podrobnosti

KARNEVALOVÝ MASOUPUSTNÍ PRŮVOD

Zobrazeno: 481
Karnevalový a masopustní průvod Základní a mateřské školy Husinec - Řež  se konal dne 6. 3. 2019 ve spolupráci s lesní školkou, obecním úřadem, ÚJV Řež a maminek ze Spolku rodičů ZŠ a MŠ. Každý v něm měl svoji nezastupitelnou roli, která vedla ke skvělému a krásnému oživení tradice. Masopustní tradice, která je spojená s průvody maskovaných lidí obcí a je klínem mezi Vánocemi a Velikonocemi.
Zobrazit podrobnosti

Den otevřených dveří v

Zobrazeno: 622
Vážení zájemci o vzdělávání v ZŠ Husinec-Řež,
v tomto školním roce plánujeme den otevřených dveří, a to dne 19. března 2019. V tento den se budete moci účastnit výuky, seznámíme Vás s koncepcí vzdělávání v ZŠ Husinec-Řež, budou Vám zodpovězeny všechny Vaše dotazy k výuce na naší škole.
Zobrazit podrobnosti

Výtvarné dílny v aule Klecany

Zobrazeno: 546

V neděli 17. 2. od 14.00 v aule mateřské školy v Klecanech jste zváni na 

Výtvarné dílny s divadlem pro děti.  Divadelní představení O holčičce s náhradní hlavou divadelního spolku PelMel začíná v 16 hodin.

Zobrazit podrobnosti

Průvod "Tří králů"

Zobrazeno: 521

4.1.2019 projde školou a školkou průvod "Tří králů". Předškoláci se zastaví v každé třídě a písničkami a příním do nového roku 2019 a udělají tím společnou tečku za Vánocemi a uplynulým rokem. 

Zimní nástěnka

Zobrazeno: 699

Děti stále mají jasnou představu o tom, jak by měla vypadat zima, i když v Husinci ani v Řeži to tak nevypadá.

Přání rodičům

Zobrazeno: 529
Za celý kolektiv naší školy a školky přeji všem krásné, poklidné, šťastné, pohádkové Vánoce, provoněné cukrovím, vanilkou i jehličím. Pohodu, radost a lásku ve všech srdcích, v neposlední řadě zářivé i milující pohledy všech dětí a nejbližších. Do nového roku pak mnoho zdraví, lásky, radosti, spokojenosti, rodinné štěstí, osobní i pracovní úspěchy.                                   Lucie Dražilová

 

Charitativní akce

Zobrazeno: 563

Ačkoliv naše škola patří co do počtu k těm menším, v podzimním období se naše škola zúčastnila charitativních akcí, které pořádají občanská sdružení a neziskové organizace. I když cílová skupina byla vždy jiná, záměr byl stejný – pomoci těm, kteří pomoc potřebují. Krabice od bot aneb děti pomáhají dětem, Ježíškova vnoučata – přáníčka pro seniory jsou charitativní akce, které otevírají lidská srdce a pomáhají dobré věci.
Děkujeme všem dětem, rodičům i pedagogům, kteří se na těchto akcích podíleli.

 

Výtvarná a grafická soutěž

Zobrazeno: 575

Naše škola se zůčastnila výtvarné a grafické soutěže na téma: Propagace místní firmy, či výrobku.

Třída 3.A. se umístila na 2. místě, plakátem Okrasné dřeviny - David V.,  David R.,  Šimon K.,  Martin K.,  Štěpán D.,  Vojta P.,  Ondra Š., Lukáš J.

Z 5.A. získala Čestné uznání za nápad na logo Výzkumný včelařský ústav - Aneta A.

 

G R A T U L U J E M E

Sázení lípy republiky

Zobrazeno: 619

V pátek 16. listopadu jsme se sešli na zahradě naší školy a školky, abychom slavnostně zasadili jeden ze symbolů naší státnosti – lípu republiky. Všichni společně jsme zazpívali státní hymnu, vyslechli příběh stromu, ujali se lopat a svorně naši lípu vysadili. Děkujeme Spolku rodičů ZŠ a MŠ a zahradnictví Flos za věnování lípy.

Obrázky z akce najdete ve fotogalerii  20181116_Sázení lípy republiky

Mikulášská dílna

Zobrazeno: 863

Milí žáci, rodiče a přátelé školy,
rádi bychom Vás všechny pozvali do školy a do školky na letošní Mikulášskou trochu jinak ... , která se koná 4. 12. 2018.

Zobrazit podrobnosti

Jak učit děti o světě

Zobrazeno: 862

Srdečně vás zveme vás na debatní setkání pro rodiče a další zájemce:

Jak děti učit o světě?
Host:  Petra Skalická, bývalá ředitelka programu Varianty, Člověk v tísni
Místo a čas konání: Polepšovna ducha v Řeži, čtvrtek 22. 11. 2018 od 17:30
(2,5 hodin debata vč. diskuse s přítomnými)

Zobrazit podrobnosti

Slavíme 100 let - 1. třída

Zobrazeno: 519

Celá základní a mateřská škola se zapojila do oslav 100 let vzniku České republiky. V první třídě si povídáme o módě a ekologii. Tato témata jsme částečně propojili, když jsme si povídali o třídění odpadků, říkali jsme si, že při recyklaci jsou používány plastové lahve k výrobě některých částí oděvů například triček, bund kabátů, čepic, batohů a sportovní obuvi.
Celý týden si povídáme a zkoušíme věci tak, jak se to dělalo od vzniku České republiky (Československa). Hlavním dnem pro nás bylo úterý 23. října, kdy proběhl ve škole projektový den. V tento den jsme se s žáčky v první třídě sešli v oděvech, které se nosily v uplynulých 100 letech. Jak nám to slušelo, se můžete podívat na fotografii. V 10 hodin jsme vyšli na výpravu za pokladem. 

Slavíme 100 let 4. třída

Zobrazeno: 508

Oslava 100. výročí republiky proběhla ve 4. třídě formou projektu o sportovcích. Žáci pracovali ve skupinkách, připravovali plakáty s dobovými fotografiemi, zpracovávali texty, kreslili ilustrační obrázky a povídali si o sportovních výkonech. Žáci si z projektu odnesli zajímavé postřehy o proměně sportu v průběhu století a o národní reprezentaci. Představovali si, jaké to je být profesionálním sportovcem, a přemýšleli o tom, jaký sport je jim blízký.

Slavíme 100 let 2. třída

Zobrazeno: 518

Témata pro oslavy ve 2. třídě byla:
• JAK SE MLUVILO
• FILM
Pro nás, pro děti, byl zajímavý VEČERNÍČEK. Již víme, že se nejprve vysílal jen v neděli a v současnosti ho  můžeme vidět každý den. Večerníček byl černobílý a dneska je krásně barevný. Je mu už víc jak 50 let a přesto mluví chlapeckým hlasem. Tomu chlapci bylo tenkrát 6 let a jmenoval se Michal. Z novin jsme si složili  jeho čepičku a po té si Večerníčka i nakreslili.
Všichni jsme se těšili na Pochod státnosti a na připravené úkoly. Pochod  jsme zahájili  státní hymnou a vyrazili na připravenou trasu. Při plnění úkolů nás potrápil silný vítr. Nevadilo nám to. Hlavně, že jsme našli poklad.
Velkou radost jsme měli ze starých her a předmětů, které nám na výstavku do třídy půjčili rodiče, babičky a dědečkové, strýčkové a tetičky. Doma jsme s nimi hledali všude – na půdě, ve sklepě, na chalupě. Bylo dobré, že jsme si s věcmi mohli pohrát a některé i vyzkoušet (mlýnky – mleli jsme zrnkovou kávu a piškoty).

Slavíme 100 let 3. třída

Zobrazeno: 648

V rámci projektu 100. výročí založení Československa zpracovávali třeťáci téma T. G. Masaryk a celý projekt si velmi užili. Nejen, že navštívili muzeum T. G. M. v Lánech, kde načerpali mnoho informací, ale společně také připravili o životě a rodině T. G. M plakát tak, jak Masaryka vnímají oni. Společně shromáždili nádhernou výstavku předmětů (za přispění rodičů a prarodičů, kteří jim pomáhali) užívaných v průběhu 100 let, která by svou zajímavostí mohla konkurovat leckterému muzeu. V neposlední řadě krásně představili předměty z výstavky ostatním třídám a tak přispěli ke sdílné atmosféře celého projektu.

Slavíme 100 let - 5. třída

Zobrazeno: 640

Projekt „SLAVÍME 100 LET VÝROČÍ“ vznikl díky oslavám významných “osmiček“ v české historii. Pátý ročník pracoval na tématech architektura a vědci. Jejich práce byla přínosná nejen jim samotným, ale i pedagogům. Byl to opravdu krásný pohled, jak se děti stmelí a dokáží táhnout za jeden provaz. V průběhu dne žáci museli pracovat s texty, obrázky, kreslit, vyrábět, ale také přemýšlet, diskutovat, pomáhat si a spolupracovat. Výstava už je jen “třešnička na dortu“.

SLAVÍME 100 LET REPUBLIKY

Zobrazeno: 709

V letošním roce si celá naše republika připomene významné historické výročí 100 let vzniku ČSR. Naše základní škola Husinec-Řež nezůstala s rukama v klíně, a aktivně se zapojila do oslav tohoto dějinného mezníku projektem: „SLAVÍME 100 LET REPUBLIKY“. Ve třídách jsme zpracovávali jednotlivá témata napříč staletím. V deset hodin dopoledne byl projekt slavnostně zahájen zpěvem národní hymny.  Po zpěvu se celá škola vydala na pochod přírodou, kde nás čekali zábavné úkoly. V závěru každá třída hledala svůj poklad. Po skončení pochodu proběhla výstavka věcí, které děti donesly k této příležitosti, písemností a v neposlední řadě výstava kreseb i maleb dětí. 

Zobrazit podrobnosti

Prezentace Základní školy Komenda

Zobrazeno: 787


Zástupkyně Základní školy Komenda v Kralupech nad Vltavou nám v úterý 13.11.2018 v 16 hodin přijdou představit svoji školu, která je zároveň spádovou školou pro naši školu pro 2. stupeň.

Všichni zájemci jsou srdečně zváni do jídelny školy, kde následně proběhne přednáška o Kyberšikaně.

 

VÁNOČNÍ KRABICE DĚTEM

Zobrazeno: 911

ANEB DĚTI DARUJÍ DĚTEM K VÁNOCŮM 2018
Naše škola se společně s OÚ Husinec-Řež zapojí do charitativní předvánoční akce, která má za cíl potěšit děti z chudších rodin při aktivizačním centru Farní charita Příbram. Radost těmto dětem udělají zase děti, jimž dospělí pomohou připravit jejich dárkovou krabici od bot. Tu společně naplní dětskými dárky k Vánocům. Dárek dostane některé z dětí z chudých rodin v ČR a určitě mu udělá velkou radost.

Jak se můžete zapojit? 

Zobrazit podrobnosti

Třeťáci v Muzeu T. G. Masaryka v Lánech

Zobrazeno: 598

Třeťáci ve středu navštívili v rámci celoškolního projektu 100. let od založení Československé republiky muzeum T. G. Masaryka v Lánech. Muzeum nemá dlouhou historii – bylo založeno v roce 2003, vybudované v budově bývalé sýpky coby hospodářské budovy patřící k zámku v Lánech. Ve dvou podlažích nám dalo možnost nahlédnout do životního příběhu T. G. Masaryka a jeho rodiny, do jeho práce a působení v různých sférách života československé společnosti v 1. polovině 20. století, i do zařízení a vybavení domácnosti rodiny Masarykových.

Zobrazit podrobnosti

OSLAVY 100 LET ČESKÉ REPUBLIKY

Zobrazeno: 955
Projekt „100 let naší republiky“ napříč školou - 23.10 2018
 
Rok 2018, takzvaný osmičkový rok, znamená pro Českou republiku mnoho příležitostí k oslavným a vzpomínkovým akcím. Události v letech 1918, 1938, 1948 či 1968 patří neodmyslitelně k významným milníkům naší historie. Od vzniku republiky tomu bude v říjnu 2018 přesně 100 let! Základní a mateřská škola Řež přichází s projektem na oslavu tohoto republikového jubilea.
Zobrazit podrobnosti

Zrušení kroužku šachů

Zobrazeno: 632

Z vážných zdravotních důvodů lektorky bude kroužek šachů tento rok zrušen. Platba za kroužek bude vrácena.

Navrhujte LOGO ŠKOLY

Zobrazeno: 782

Škola by si zasloužila pěkné LOGO, proto jsme spustili projekt LOGO ŠKOLY, který je zaměřen na to, aby žáci získali ke své škole bližší vztah a sami si zkusili vytvořit, nakreslit, namalovat symbol školy. K návrhům se mohou připojit i rodiče či další přátelé školy. Vítězné logo budeme používat na tiskopisech školy. V průběhu měsíce září je možné návrhy odevzdat v ředitelně školy. 1.října pedagogové školy vyberou nejzdařilejší návrhy, které očíslují a vyvěsí na nástěnce u vstupu do školy. V prvním říjnovým týdnu proběhne hlasování formou čísel vhozených do schránky pod nástěnkou. Čísla rozdají třídní učitelé ve svých třídách. V pátek 5. října vyhlásíme vítězné logo.

Třídní schůzky v

Zobrazeno: 795

Třídní schůzky se konají dne 10.9.2018 od 17:00 v jednotlivých třídách.

Uvítání v novém školním roce

Zobrazeno: 815


Milí žáci, vážení rodiče, vážené kolegyně a příznivci školy,


dovolte mi, abych vás co nejsrdečněji přivítala na prahu školního roku, který bude pro naši školu plný novinek, očekávaní a důležitých informací.

Léto je téměř za námi, a tak doufám, že vaše léto bylo plné nezapomenutelných dobrodružství, úžasných výletů, skvělých okamžiků, ale i šťastných návratů. Chtěla bych popřát žákům, jejich rodičům, pedagogům a ostatním zaměstnancům hodně spokojenosti, trpělivosti, optimismu a pevné nervy. Doufám, že v pondělí 3. září všichni vykročíme pravou nohou, a tak nastávající školní rok bude úspěšný.

Lucie Dražilová

 
 
 

Poděkování

Zobrazeno: 712

Velký a vřelý dík patří skupině dobrovolníků panu Kocurovi, Mixovi, Kresovi, Kristovi v čele s panem Piskáčkem, kteří se podíleli na  zlepšení  IT systému v budově školy. Děkuji všem, kteří se na této dobrovolné akci podíleli. Vaší pomoci si velice vážím a těším se na další spolupráci.   Lucie Dražilová

Pomůcky pro 1. ročník 2018/2019

Zobrazeno: 928

Pomůcky, které děti dostanou ve škole:
Veškeré učebnice, pracovní sešity, písanky, notýsek, skládací abecedu.
Dále děti dostanou 2x trojhrannou tužku, pastelky silné trojhranné 6 ks do penálu, voskovky, plastelínu, plastovou modelovací podložku A4, sadu štětců, gumu a stíratelnou tabulku s fixou.

Pomůcky, které připraví rodiče:

Zobrazit podrobnosti

Nové webové stránky

Zobrazeno: 859

Dne 4.6.2018 byly spuštěny nové webové stránky školy, které jsou postavené na šabloně vybrané rodiči. Stránky jsou stále ve vývoji a v nejbližší době se můžete těšit na novou fotogalerii, stránku s projekty školy a mnoho dalšího. Na stránkách rovněž najdete informace o činnosti Školské rady a Spolku přátel ZŠ a MŠ. Věříme, že se vám bude nová prezentace školy líbit a poskytne vám cenný informační zdroj. Nalezené chyby a připomínky prosím zasílejte na emailovou adresu webmaster@husinecrez.cz

Letní zahradní slavnost

Zobrazeno: 977

 Prvňáčci ze ZŠ Husinec - Řež Vás srdečně zvou na letní zahradní slavnost. Ve středu 20.06.2018 od 16 hodin na školní zahradě a v případě nepříznivého počasí v prostorách školy. Výtěžek z akce použijeme na nákup knih do školní knihovny.

Škola v přírodě - Benecko 28.05. - 01.06.2018

Zobrazeno: 925

 

První třída společně s předškoláky z MŠ  byla na škole v přírodě v Benecku, 28. 5. – 1. 6. 2018. Hráli hru Lesní strážci.

První den
Po obědě jsme se začali seznamovat s Lesními strážci. V lesíku nám zanechali zprávu, zjistili jsme,  že naši strážci jsou Strážce Dubu, Strážce Šišek, Strážce Lístků a Strážce Podhoubí. Každý teď k někomu z nich patříme. Pochytali jsme Bažiňáky. Večer jsme si ještě zahráli společenské hry lesních strážců.

Zobrazit podrobnosti

Rozhodnutí o přijetí dítěte k základnímu vzdělávání

Zobrazeno: 940

 

Rozhodnutí o přijetí dítěte k základnímu vzdělávání v Základní škole Husinec – Řež od školního roku 2018/2019

Ředitelství školy, jejíž činnost vykonává Základní škola a mateřská škola Husinec – Řež, příspěvková organizace, rozhodlo podle ustanovení § 46, § 165 odst. 2 a § 183 zákona číslo 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), v platném znění, a v souladu se zákonem číslo 500/2004 Sb., správní řád, v platném znění,


Zobrazit podrobnosti