Pomocná ruka ÚJV

„ÚJV Řež je společnost, která klade velkou váhu na moderní technologie a jejich využití v praxi, podporujeme studenty vysokých škol technických oborů a otevíráme každý rok brány údolí stovkám studentů středních i základních škol v rámci odborných exkurzí“, říká Miroslav Horák, místopředseda představenstva a výkonný ředitel ÚJV Řež, a. s., a dodává: „je proto logické, že podporujeme, již řadu let i školu v naší „rodné“ obci, Husinci-Řeži, například výpočetní a audiovizuální technikou.“

Naposledy to bylo tento čtvrtek, 14. prosince 2017, kdy Mgr. Josef Hrubý, ředitel Základní školy a mateřské školy Husinec–Řež, převzal od zástupců ÚJV Řež dva notebooky. Jsou určené učitelům a doplní osm již stávajících. Záměr komputerizace školy v roce 2017 se tak s naší podporou naplnil.

Nejednalo se o první takovou pomoc škole nebo školce. V roce 2014 dostaly děti vizualizér (zpětný projektor s HD kamerou). Žáci a žáčci si díky němu mohou užít výuku obohacenou o prostorové a dynamické prvky a multimediální sdílení předmětů nebo pokusů, protože není nad názornou výuku, a je jedno, jestli jsou to zvířátka, písmenka anebo povídání o přírodě ilustrované fotografiemi promítanými na stěnu. Tohle všechno totiž vizualizér umí. O rok později to byl kompletní stolní počítač s monitorem a v loňském roce další PC souprava, tak to bylo za ty čtyři roky techniky v hodnotě víc jak sto tisíc korun.

Naše aktivity, na setkání ve škole, komentoval Ing. Miroslav Horák slovy: „Kdo jiný než společnost, která je spojena s Řeží už víc jak šedesát let a patří k firmám, které preferují technologické inovace, by měla podpořit takovéto projekty."