×

Chyba

[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but ze_zivota_skoly/zs/benecko_2018 is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

Škola v přírodě - Benecko 28.05. - 01.06.2018

 

První třída společně s předškoláky z MŠ  byla na škole v přírodě v Benecku, 28. 5. – 1. 6. 2018. Hráli hru Lesní strážci.

První den
Po obědě jsme se začali seznamovat s Lesními strážci. V lesíku nám zanechali zprávu, zjistili jsme,  že naši strážci jsou Strážce Dubu, Strážce Šišek, Strážce Lístků a Strážce Podhoubí. Každý teď k někomu z nich patříme. Pochytali jsme Bažiňáky. Večer jsme si ještě zahráli společenské hry lesních strážců.

 Druhý den
 Našli jsme poupě a druhý vzkaz od Lesních strážců. Vypravili jsme se do lesa poznávat přírodu různými smysly. Sesbírali  kouzelnou kůru, kterou budeme potřebovat na lektvar života a zalévat jím poupě, aby vykvetlo a posílilo celý les. Nasbírali jsme potřebné stavební materiály na domečky pro Lesní Strážce a šli postavit domečky k poupěti, aby strážci měli kde bydlet. Po večeři jsme sepsali a nakreslili zprávy pro naše kamarády strážce a dostali od nich za odměnu korálky lístečků.

 

Třetí den
 Po obědě jsme vyrazili  na kopec Žalý s rozhlednou. Krásný výhled se střídal s vůní lesa. Učili jsme se poznávat zvířátka podle zvuků. U studánky jsme objevili  vodní vílu Davo, která nám za splnění úkolů dala živou vodu. U rozhledny jsme si dali nanuky, koupili si turistické známky a vizitky. Cestou zpět jsme nasbírali lístky za stromů a po večeři z nich udělali zelené barvivo, které použijeme na výrobu elixíru života, kterým  zalijeme poupě a to, pokud vykvete,  nám zachrání les i celý svět.

Čtvrtý den
Dopoledne jsme se vykoupali v bazénu. Po obědě jsme šli upravovat domečky Lesních strážců. Aby nás Bažiňáci nedostihli, tak jsme trénovali překážkový běh.Zze všech nasbíraných ingrediencí jsme vytvořili  lektvar života, a pak šli zalít poupě, aby mohlo do rána rozkvést, museli jsme jen po lžičkách pomalu. Následovala příprava na večerní ples, vyrobili jsme si škrabošky. Na plese  jsme  dostali odměny za záchranu lesa a za úklid pokojů a pořádně si užívali písniček a hudby.

Pátý den 1.6.
Nasnídali jsme se a šli se podívat na poupě, jestli nám rozkvetlo. ROZKVETLO! Zachránili jsme les a Lesní strážci se stali našimi kamarády
Mezitím přijel autobus a v. 9,50 hodin jsme odjeli domů.

 

{gallery}ze_zivota_skoly/zs/benecko_2018{/gallery}