Pomůcky pro 1. ročník 2018/2019

Pomůcky, které děti dostanou ve škole:
Veškeré učebnice, pracovní sešity, písanky, notýsek, skládací abecedu.
Dále děti dostanou 2x trojhrannou tužku, pastelky silné trojhranné 6 ks do penálu, voskovky, plastelínu, plastovou modelovací podložku A4, sadu štětců, gumu a stíratelnou tabulku s fixou.

Pomůcky, které připraví rodiče:

Do aktovky:
Desky na sešity a pracovní sešity – formát A4
Penál, kde budou mít lepidlo v tyčce a nůžky s kulatou špičkou, ořezávátko + pastelky, tužky a gumu (pastelky, tužku, gumu dostanou ve škole).
Druhé pastelky, které by měly mít alespoň 12 barevných odstínů (takové, které mají měkkou tuhu, aby se jim s nimi dobře kreslilo), mohou mít děti buď zvlášť v aktovce, nebo je mohou mít v penále (pro děti v první třídě je vhodné mít trojhranné pastelky – lépe silnější).
Látkový ubrousek na svačinu.
Na český jazyk: desky – zásobník na písmenka.
Do třídy:
Plastovou, průhlednou krabičku Samla č.701.029.72 (za 29,- Kč) + víko, kterou jim označím jejich jménem ve škole. Tuto krabičku budou používat na uložení pomůcek do matematiky a českého jazyku.
Malou krabičku s víčkem nebo uzavíratelnou dózu na 40 fazolek (Vámi podepsanou).
Malé houbičky na nádobí - 1 balení
Barevné plastové drátěnky na nádobí – 1 balení
Na tělocvik:
Látkový sáček či tašku, ve které bude sportovní obuv (zatím pouze sportovní obuv na ven, kterou mohou mít žáci v šatně, protože v ní přišli ráno do školy. Až budeme jezdit do tělocvičny, bude zapotřebí ji vyměnit za sálovou obuv).
Tričko s krátkým rukávem
Trenýrky (krátké legíny)
Tepláky a teplákovou bundu.
Na výtvarnou výchovu a pracovní činnosti:
Barevné papíry, anilinové barvy, kelímek na vodu a hadřík, igelit (podložku na lavici), staré pracovní tričko. Ostatní věci jako jsou čtvrtky, tuše apod. zakoupíme společně.

Přeji všem hezký zbytek prázdnin a v září se na Vás těším.
S pozdravem Magdalena Zažímalová