20190519_Anglický projekt 4.A - 5.A

Zobrazeno: 284

Spíkuju, spíkuješ, spíkujeme. Toto bylo ve čtvrtek 16.5. heslo dne žáků čtvrtého a pátého ročníku, kteří se na naší škole účastnili celodenního anglického projektu.

Výstupem páťáků byla anglicky komentovaná módní přehlídka. Ti, kterým přehlídkové molo nic neříká, si sami napsali a zrežírovali divadelní představení s názvem „Shopping“, kde se objevilo velké množství frází použitelných v reálném životě.
Žáci čtvrtého ročníku se pustili do vyhledávání informací o Velké Británii. Díky jejich prezentaci jsme se dozvěděli spoustu zajímavého. Na konci jsme mohli ověřit své právě získané znalosti v kratičkém testu.
Atmosféra byla skvělá, všichni se zapojili, četli, psali, mluvili, naslouchali, procvičovali gramatiku, hráli, prezentovali a především se bavili. A to vše v angličtině.

 

20190517_Sportovní den / ÚJV - poděkování Spolku přátel a Husinec-Řež

Zobrazeno: 275

 

Páteční dopoledne jsme strávili s našimi dětmi ze školy a školky na místním fotbalovém hřišti, kde pro nás Spolek přátel ZŠ a MŠ připravil sportovní den.
Ten byl nabitý spoustou disciplín, které si všechny děti rády vyzkoušely. Nejzajímavější zcela jistě bylo odpalování baseballu, hod míčkem a raketou, 
opičí dráha atd. Vše bylo uvedeno řádnou rozcvičkou. Odměnou jim byl sportovní nátepník a diplom. 
Zároveň byly děti pozvány na výstavu do Konferenčního centra ÚVJ, která byla uspořádána k příležitosti 100let od narození profesora Čestmíra Šimáně.
Kromě promítání, soutěží a experimentů si prohlédly také výstavu svých obrázků, na konci byly odměněny upomínkovými předměty. 
Děkujeme všem kdo se na tomto dni podílel, bylo to úžasné.