Akce plánované pro školní rok 2019/2020

Zobrazeno: 310

Stručný přehled akcí spolku (podrobněji v dokumentu zde):

Kroužek “Zábavná věda” – každý čtvrtek od 16:00 v jídelně školy, přihlásit se může každé dítě se zájmem o pokusy, exkurze, poznávání. Kroužek vedou zkušení vědci a vědkyně z řad rodičů!

Kroužek "Dětský aerobik" pro děti 6-9 let a 10-13 let v tělocvičně Osmička.

Drakiáda – akce pro děti, rodiče a paní učitelky, koncem října na louce za Červenou skálou, pouštění draků a opékání buřtů.

Animátorský workshop – akce pro děti, v listopadu 2019 pod vedením animátorů filmů o tom, co obnáší natočit animovaný film a děti si to budou moci vyzkoušet.

Podpora únikové hry „Přísně tajný výzkum“ - pořádá Ústav anorganické chemie AVČR, testování únikové hry pro Týden vědy 2020 bude organizováno spolkem jako akce pro mládež,  děti a rodiny, zatím neurčeno datum - sobota v listopadu. Podrobnosti registrace brzy zde.

Vánoční dárky pro školu – již tradičně ve spolupráci s pedagogickým sborem obstaráme dárky pro děti do školy, hravé i poučné, které jim zpestří a usnadní výuku.

Nový projekt "Psaní je hraní" pod vedením Jany Münzbergerové, který odstartujeme v únoru 2020. Ve všech třídách proběhne dvouhodinový workshop připravený přímo na míru a výsledkem budou autorské texty dětí, které se můžou stát i součástí knihy!

Sportovní den – tradiční a úspěšná akce pro děti, na jaře 2020. Děti si tak znovu budou moci dát do těla při absolvování zajímavých disciplín z různých sportovních odvětví pod vedením rodičů.

Debaty pro rodiče, školu i děti – šikana a jak na ni, jak se vyznat v informacích, jak motivovat děti… a další témata, která vás zajímají - navrhujte ta svá! Přehled vyvěsíme během září/října.

Návštěva ÚJV a. s. – exkurze pro děti, na jaře 2020, o jaderné vědě i se zábavnými experimenty.