Družina 1.9.2020

Zobrazeno: 534

První školní den 1.9.2020 nebude v provozu ranní družina od 7 hodin, odpolední družina bude standardně do 17 hodin.

Od 2.9.2020 bude probíhat družina již v běžném režimu: Provozní doba ŠD je od 7.00 do 7.45 hodin – ranní družina, 11.40 – 17.00 hodin odpolední družina. V pátek je odpolední družina zkrácena o půl hodiny, tedy 11.40 – 16.30 hodin.

 

GALERIE „NA PLOTĚ“ - VÝSTAVA: DAR PRO NAŠÍ PLANETU

Zobrazeno: 445

V prvním online vysílání: „Ahoj družino naživo“ s Drahuškou, jsme podnikli výpravu do vesmíru a vrátili se zpět na naší domovskou planetu Zemi a rozhodli jsme se oslavit její svátek, který naše planeta Země slaví každoročně 22. dubna.

 
Dohodli jsme se, že planetu Zemi obdarujeme naší kreativní činností, která může být v podobě obrázku, veršů, příběhu či dopisu.
 
To, co jsme chtěli naší planetě k jejímu svátku dát, ať už jako poděkování za všechny dary které nám dává, nebo jen tak, jsme zpracovali na papír formátu A4 a A3.
Zobrazit podrobnosti

Galerie "Na plotě"

Zobrazeno: 511
V prvním vysílání: „Ahoj družino naživo“ s Drahuškou, jsme podnikli výpravu do vesmíru a vrátili se zpět na naší domovskou planetu Zemi a vznikl nápad oslavit její svátek, který naše domovská planeta slaví každoročně 22. 4. 
Rozhodli jsme se planetu Zemi obdarovat naší kreativní činností, která může být v podobě obrázku, veršů, příběhu, dopisu pro planetu Zemi či jakéhokoli jiného nápadu.
To, co byste chtěli naší planetě k jejímu svátku dát, ať už jako poděkování za všechny dary které nám dává, nebo jen tak, prosím zpracujte na papír maximální velikosti formátu A4. Na zadní stranu prosím napište své jméno, první písmenko příjmení a číslovku, která označuje třídu, do které momentálně chodíte. (Příklad: Honza Hnízdo chodí do 4 třídy a na zadní stranu obrázku by napsal: Honza H., 4)
 
Z vašich nápadů a práce vznikne unikátní a jistě naprosto úžasná výstava. 
 
Díla upravím do fólie a vystavím v přírodní galerii „Na plotě“. Jako stěny galerie nám poslouží, jak už tak trochu z názvu galerie vyplývá, náš školní plot. Nemusíte se bát deště ani větru, fólie, do které papír vložím, poskytne vašemu dílu ochranu a bezpečí.  
Venkovní výstava v přírodě, tedy v naší přírodní galerii „Na plotě“ má velký bonus toho, že i v této „karanténové“ době, jí můžeme navštívit kdykoli.  
Účast na výstavě je dobrovolná, může se účastnit kdokoli (třeba i rodiče). 
 
Konečný termín odevzdání prací je 11. 5.  Tento den pro vás připravím před vchodem do školy na lavičku sběrnou bedýnku, do které svůj dar pro planetu Zemi vložíte.  Díla je také možné vkládat v průběhu času do schránky školy, která visí na bráně. 
V případě dotazů mě kontaktujte: lukesova@ husinecrez.cz
 
Těším se na naší první společnou výstavu v přírodní galerii „Na plotě“. Vaše Drahuška
 
 

Ahoj družino naživo

Zobrazeno: 342

Každé pondělí a pátek kromě svátků vysíláme na Teams pro děti od 10 hodin družinové vysílání. Není třeba si nic připravovat, jen mít dobrou náladu a chuť se vidět s kamarády alespoň na dálku.

 

Frisbee nás baví

Zobrazeno: 342

V návaznosti na představení Frisbee sportů s důrazem na disciplínu Freestyle Frisbee konanou ve školní družině ZŠ Husinec Řež jsme obdrželi další informace o tomto sportu a pozvánku na Frisbee turnaj.

Frisbee sporty jsou jedinečné svojí všestranností, volností a jedinečným sportovním duchem úzce spjatým s létajícím diskem, anglicky Frisbee.

Mezi nejrozšířenější Frisbee disciplíny patří:
Ultimate Frisbee – Dva týmy proti sobě, pravidla podobná americkému fotbalu, jen zcela bezkontaktní.
Disc Golf  – Totožný princip jako klasický golf, jen místo hole a míčku je Frisbee a místo jamky je koš.
Dog Fisbee – Trochu jiné házení talířem pejskovi. Má mnoho vlastních disciplín. V té nejprestižnější, zvané Freestyle, sportovci učí své čtyřnohé kamarády neuvěřitelné triky poskládané do závodních sestav.
Freestyle Frisbee – Sportovci předvádějí triky s roztočeným létajícím diskem. Závodí se ve dvojicích a trojicích, ale volná hra, neboli JAM se hraje v libovolném počtu hráčů. Disk od počátečního nahození létá mezi spoluhráči, kteří za sebe kupí neskutečné triky s diskem a navzájem si ho předávají až do finální chytky jednoho z nich, čímž končí jedna výměna neboli SET. Závodní sestava se pak skládá z předem nacvičených setů poskládaných přesně za sebe do hudby dle vymyšlené choreografie.
Je to jedinečná kombinace akrobacie, tance, žonglování a gymnastiky, někdy i s prvky bojových umění.
 
Sport vznikl v 60. letech v USA, kdy se těšil takové oblibě mezi diváky, že plnil fotbalové stadiony.
Následně prošel obdobím útlumu a dnes je spolu s ostatními Frisbee sporty na vzestupu. Do ČR ho přivezl náš americký kamarád žijící v Římě Tommy Leitner v roce 2007. V tu dobu proběhl první začátečnický miniturnaj Frisbeer Cup, který od té doby probíhá každý rok na přelomu února a března. Během 14 let své existence se z něho stal největší halový turnaj v tomto sportu, na kterém jsou k vidění špičkoví sportovci z celého světa.
 
Zde je ukázka z jednoho z minulých ročníků turnaje: https://www.youtube.com/watch?v=U6NybqW_Es8 
 
Pan Lukáš Lacina všechny srdečně pozval na 14. ročník turnaje a zároveň mistrovství České republiky ve Freestyle Frisbee, který se ale bohužel nekonal, ale můžete shlédnout úchvatný trailer a těšit se na nějakou z dalších akcí.  https://www.frisbeer.cz/
 

FRISBEER CUP 2020 trailer: https://www.youtube.com/watch?v=CDqWagpYII0&feature=emb_logo

Výlet na zámek Nelahozeves

Zobrazeno: 359

Ve čtvrtek 16. ledna, konečně na druhý pokus vyrážíme za slunečného, ale poměrně chladného dne na dlouhodobě plánovaný výlet ŠD. Přihlášené děti končí výuku po čtvrté vyučovací hodině a společně jdeme na oběd. Po vydatném jídle balíme veškeré věci, teple se oblékáme, zopakujeme si pravidla slušného chování a pěšky vyrážíme v počtu 22 dětí a dvou vychovatelek (Moniky a Blanky) na vlak. Cestou se neloudáme, a tudíž jsme u vlaku s předstihem. Čas využijeme na novou hru (kámen, nůžky, papír v pohybu). Dost se nasmějeme.
Ve vlaku si povídáme o tom, co nás čeká. Pozorujeme z oken míjející přírodu a než se nadějeme, hlásí stanici našeho výstupu – zámek Nelahozeves.
Na zámku nás vítá paní průvodkyně a sám majitel zámku pan Lobkowicz. Převlékáme se do zámeckých kostýmů a vydáváme na prohlídku zámku, seznámit se s životem mladých šlechticů a šlechtičen v minulých stoletích. Hledáme, dle předlohy šlechtické botičky, které brzy objevíme J. Po prohlídce nám opět vyhládlo. V příjemně vyhřátém sálu zbaštíme svačinky z domova a pustíme se do připravovaného tvoření. Natěšeni nakonec nakupujeme suvenýry a turistické známky. Čas neúprosně letí a hlásí se náš odjezd.
Ve vlaku, jakožto po celou dobu výletu panuje skvělá, uvolněná nálada. V Řeži na nástupišti nás vyhlížejí čekající rodiče - to je radosti.
Tak zase na další akci výletníci ahój.

20200116_Výlet na zámek Nelahozeves

Sběr papíru

Zobrazeno: 828
MÁTE-LI  DOMA  (noviny, časopisy, sešity, kancelář. papír)
 PŘINESTE  HO  DO  ŠKOLY  VE  DNECH PONDĚLÍ 17.6.- STŘEDA 19.6. 
 (větší množství můžete odvést po domluvě s p. Strakatým tel.724 020 622 na obecní úřad)
Zobrazit podrobnosti

Masopustní rej ve školní družině

Zobrazeno: 859

Ve středu 6.3.2019 budeme ve školní družině v době  od 13:30 do 15:30 Masopustně rejdit. Masku na sebe, dobrůtku s sebou.

 

Přerušení provozu družiny

Zobrazeno: 793

Ředitelka školy v souladu s platnou legislativou rozhodla o přerušení činnosti školní družiny v období jarních prázdnin 25.2. – 1.3.2019.

Sběr elektroodpadu

Zobrazeno: 947
Vyřaďte po vánocích nepotřebné drobné elektrospotřebiče (el. hračky, rádia, varné konvice, mobily, ovladače, notebooky, svítilny a jiné) a přineste je v lednu do školey v termínu od 9.1. do 16.1.2019.
Akci má v patronaci vedoucí školní družiny paní Blanka Hamáčková

Sběr papíru

Zobrazeno: 1234

Ve čtvrtek 15.11.2018 ráno se těšíme na balíčky se sběrovým papírem, z jehož prodeje pořídíme něco užitečného pro naše děti.

Provoz družiny v době prázdnin

Zobrazeno: 805

Po projednání se zřizovatelem školy se činnost školní družiny v době podzimních prázdnin tj. 29.10. a 30.10. 2018 přerušuje. V době všech prázdnin není zajišťován provoz družiny, pokud o využití školní družiny v této době rodiče sami nepožádají. Pro školu je rentabilní provoz tehdy, pokud chodí do školní družiny nejméně 10 žáků.

Školní družina - provoz

Zobrazeno: 1137

 

V týdnu od 28. 5. 2018 do 1. 6. 2018 se z organizačních důvodů ruší ranní provoz školní družiny.
Odpolední provoz školní družiny bude podle rozvrhu 3. třídy.

Děkujeme za pochopení.

Vyhlášení ředitelského volna (3)

Zobrazeno: 1109
Ředitelství Základní školy a mateřské školy Husinec-Řež vyhlašuje v souladu s ustanovením § 24 odst. 2 zákona 561/2004 Sb. (Školský zákon), ve znění pozdějších předpisů z provozních a organizačních důvodů ředitelské volno na dny 30. 4. 2018 a 7. 5. 2018. Bude přerušen provoz školní družiny i školní jídelny. 
 
Z organizačních důvodů bude oba dva dny přerušen provoz mateřské školy. 

Mgr. Josef Hrubý 
ředitel